Loading...
Sizi Arayalım
Kabin Memuru, Host / Hosteslik Eğitimi, Hosteslik Kursu

Kabin Memuru, Host / Hosteslik Eğitimi, Hosteslik Kursu

Kariyer Burda/Avrupa Lisanları Merkezi, İstanbul İngilizce Kursu, Hosteslik Eğitimi

Kabin Memuru, Uçuş Görevlisi, Host, Hostes Nasıl Olunur Şartlar Nelerdir, Hosteslik Kursu Ücretleri,

Hosteslik Kursu İstanbul, Hosteslik Eğitimi, İstanbul Kabin görevlisi, host, hostes, kabin memuru gibi bir hava yolu şirketinde çalışan görevliler, yolcuların güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için çalışan bir kişilerdir. Bu görevliler, uçakta yolcuların güvenliği ve konforu ile ilgili birçok görevi yerine getirirler. İstanbul'da en iyi ingilizce kursu

Ücretsiz seviye tespit sınavına katıl: https://www.kariyerburda.com/seviye-tespit-sinavi

Bu servisler arasında güvenlik talimatlarının verilmesi, yolcuların bagajlarının yerleştirilmesi, yolculara yiyecek içecek servisinin yapılması yada acil durumda uyulması yapılması gerekenler gibi görevler yer alır. Hosteslik Eğitimi, İstanbul Uçuş görevlileri, yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamak için özel eğitim almış bireylerdir.

Uçak görevlileri, Hosteslik Kursu İstanbul, Hosteslik Eğitimi sonrasında havacılık işletmelerinde çalışan ve uçaklarda güvenliği sağlamak, yolculara hizmet vermek ve uçuş yönetimine uyulmasını sağlamakla yükümlü olan personeldir. Uçuş öncesi, uçuş sırası veya sonrasında farklı görevleri vardır.

Uçuş öncesi, yolcuların uçuş öncesindeki hazırlıklarını yapmalarına yardımcı olmak, uçuş güvenliği hakkında bilgilendirme yapmak yada uçuş hazırlıklarını kontrol etmek görevlerinden bazılarıdır.

Uçuş sırasında, uçakta bulunan yolculara yiyecek ve içecek servisi yapmak, uçuş işletim yönetimini yürütmek, yolcuların konforunu sağlamak veya uçuş sırasında yolcular tarafından meydana gelen bazı küçük sorunları çözmek gibi görevler.

Uçuş sonrasında ise, temizleme ve barındırma gibi işlemleri kontrol etmek veya yolcuların uçağını güvenli bir şekilde terk etmelerini sağlamak gibi görevleri vardır.

Hosteslik Kursu İstanbul, İstanbul sertifikalı Kabin Memuru İngilizce Kursu, veya Konuşma Ağırlıklı İngilizce Kursları, Havayolu firmalarında çalışmak Sertifikalı Host/Hosteslık mesleğini yapmak için bazı kriterler şartlar vardır,  öncelikle Sertifikalı İngilizce Kurs Eğitimi vererek ingilizce dil seviyenizin iyi durumda olması sağlanmalıdır.

Eğitim: En az lise mezunu olmanız gerekmektedir.

Dil Yeteneği: Hosteslerin yeterli derecede Hosteslik İngilizcesi bilmeleri gerekir. Ayrıca, hosteslerin uçuşlarda bulunacakları destinasyona göre başka dillerde de iyi derecede bilgi sahibi olmaları Host/Hosteslık/Kabin Memurluğu iş başvurularında ön plana çıkmalarına katkı sağlayacaktır.

Fiziksel Şartlar: THY hostes şartları, Host/Hostes/Kabin Memuru adaylarının belirli bir boy Host 170 cm-180 cm Hostesler 160 cm-180 cm arası ve kilo boy orantısına sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, hosteslerin sağlıklı bir şekilde çalışabilmeleri için iyi bir sağlık durumuna sahip olmaları gerekmektedir. 

Görünüm: Host/Hostesler/Kabin Memurları iyi görünümlü olmaları gerekmektedir. Genellikle düzgün bir cilt tonu, iyi bakımlı saçlar ve tırnaklar, temiz ve düzgün giyim tercih edilir.

Yetenekler: Host/Hostesler/Kabin Memurları yolcularla iletişim kurabilme, stres altında çalışabilme, acil durumlarda doğru tepki verebilme gibi yeteneklere sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca bakabilirsiniz: https://www.avrupalisanlarimerkezi.com/hosteslik-egitimi/

Bu şartlar her havayolu şirketi tarafından farklılık gösterebilir ve her şirketin kendi kriterleri vardır. Ayrıca, bazı havayolu şirketleri hosteslik için deneyimli adayları tercih ederken, bazıları ise deneyimsiz adaylara da fırsat vermektedir.

Hayalinizdeki meslek gökyüzünde uçmak ise https://www.kariyerburda.com/egitim-icerik/hosteslik-ingilizce-egitimi-35

Bakırköy Hosteslik Eğitimi Host Kursu, Kabin Memurluğu Kursları İstanbul,

Bağcılar Hosteslik Eğitimi Host Kursu Kabin Memurluğu Kursları İstanbul, 

Gaziosmanpaşa Hosteslik Eğitimi Host Kursu Kabin Memurluğu Kursları İstanbul, 

Kadıköy Hosteslik Eğitimi Host Kursu Kabin Memurluğu Kursları İstanbul, eğitimlerimiz kurslarımız için şubelerimize ulaşabilir ve THY Hosteslik kursu Fiyatları, Hosteslik Kursu güncel fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Ara

Yaz